INTERNATIONAL SALES MANAGER – Cracovia

1 March 2020

DESCRIEREA POSTULUI

Managerul internațional de vânzări este responsabil pentru a servi drept contact principal de marketing pentru rețeaua internațională de distribuitori, de a gestiona comunicarea și coordonarea diverselor activități în curs și inițiative cheie. Rolul Managerului este să inițieze și să sprijine crearea de parteneriate puternice cu Distribuitorii, astfel încât aceștia să înțeleagă pe deplin și să cuprindă potențialul software-ului B2B media-press.tv.

Ref: INTERSM/07/KRK/2020/

Descrierea postului:

În acest rol, veți conduce la dezvoltarea și susținerea executării planurilor anuale de marketing ale distribuitorilor internaționali, vânzând software-ul B2B dezvoltat de compania A plus C Systems.

Postul este într-o strânsă colaborare cu Vânzările, Marketingul, Managementul Produsului, Departamentul de Cercetări și alte departamente interne pentru a maximiza execuția și eficiența programului.

Responsabilități cheie:

  1. Creați o rețea de Distribuitori Internaționali pentru a vinde software-ul dezvoltat de media- press (accentul principal - USA)
  2. Construiți relații puternice cu Distribuitorii
  3. Dezvoltați planuri de marketing locale pentru a îndeplini obiectivele de afaceri A plus C Systems
  4. Coordonați / conduceți prezentări de marketing și întâlniri cu Distribuitorii Internaționali

Aptitudini critice:

  • Abilități puternice de gestionare a proiectelor
  • Candidatul este capabil să acorde prioritate și să gestioneze mai multe proiecte simultan, în condiții de timp definit și în parametrii bugetari
  • Abilități de comunicare orală și scrisă excelente (engleză)
  • Abilitate de analiză dovedită, rezolvarea problemelor și o planificare strategică
  • Competență intermediară / avansată în folosirea aplicațiilor Microsoft Office

Preferabil:

  • Experiență în marketing / vânzări internaționale
  • Experiență în marketing / vânzări software B2B
  • Un interes personal pentru IT

Beneficii:

  • Salariu de bază, bonusuri de stimulare și comisioane de vânzare
  • Grad înalt de independență
  • Timp de lucru flexibil
  • Oportunități de creștere a carierei
  • Multisport, bilete de cinema gratuite și alte stimulente

Pentru mai multe detalii despre acest post, contactați-ne: [email protected]

Aplica acum
Înscrieți-vă la webinarul nostru!

Alăturați-vă Webinarului nostru - permiteți-ne să vă prezentăm Statlook-ul în timpul unei prezentări online. Contactați-ne pentru a programa o întâlnire pe Internet. Tot ce aveți nevoie este un browser și linkul pe care vi‑l vom trimite.

Media-press.tv S.A.
We have English speaking Sales & Tech teams, as well as native speakers, in each location.
Headquarters:
1/15 Szymanowskiego, 30-047 Krakow, Poland
Contactează-ne